Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

 

Після закінчення Великої Вітчизняної війни на роботу в інститут (колишній ОЕІЗ) повернулося багато учасників ВВВ.

У 1975 році в інституті працювало понад 100 учасників бойових дій, а також учасники війни, які працювали в тилу і докладали всі зусилля для всенародної перемоги. На жаль, у даний час більша кількість цих співробітників пішла з життя.

Ми з глибокою повагою ставимося до пам'яті про них. Заслуговують найщирішої поваги:

- Брежнєв Олексій Сидорович, полковник, льотчик-винищувач, нагороджений багатьма бойовими орденами і медалями, був головою Ради ветеранів інституту;

- Савченко Федір Іванович, полковник у відставці, нагороджений бойовими орденами; до свого 90-річчя працював на посаді викладача інституту, був прикладом духовної та фізичної загартованості;

- Сімонтов Ісаак Мовшович у ВВВ забезпечував зв'язок у Сталінградській битві; в інституті на посаді доцента виконував величезний обсяг наукової та педагогічної роботи;

- Якубовський Віктор Володимирович, кавалер трьох орденів Слави; воював в артилерії, а після закінчення ВВВ керував навчальною лабораторією кафедри телефонії (зараз кафедра КС).

Нашої глибокої поваги та світлої пам'яті заслуговують також ветерани, які багато років пропрацювали в інституті: Дондуков М.І., Петров І.В., Хачатуров А.Г., Тягнирядно В.Ю.

Багато ветеранів пропрацювали на своїх посадах до похилого віку і звільнилися тільки тоді, коли за станом здоров'я працювати було вже неможливо.

Вже майже 40 років ветеранів війни в Академії поєднує Рада ветеранів, яку в різні роки очолювали учасники бойових дій: Брежнєв О.С., Приходько М.М.,        Шерепа В.Ф., Багатко К.А. До cьогодні Раду ветеранів ОНАЗ ім. О.С. Попова очолював професор Стрельчук Є.М.

Завдяки відданості цих щирих людей, а також активній роботі членів Ради Багатка К.А., Ковальчука В.М., Піскера М.Н. та інших, ветеранська організація ОНАЗ ім. О.С. Попова багато років є однією з кращих низових організацій Приморського району м. Одеси.

Сьогодні на обліку ветеранської організації Академії знаходяться такі категорії ветеранів:

- учасники бойових дій у ВВВ - 24 чол.;

- воїни-інтернаціоналісти - 3 (працюють в Академії на різних посадах);

- учасники війни - 18, серед них ті, які до цих пір працюють в Академії, - 3 чол.;

- ветерани праці та діти війни - 124 чол.

Незважаючи на свій поважний вік (33-му з них більше 80 років), учасники бойових дій і учасники війни активно беруть участь у заходах, які проводить Рада ветеранів.

Рада ветеранів вітає кожного з ветеранів із Днем народження, а також усіма державними святами. В ювілейні дати народження члени Ради разом із студентами-волонтерами відвідують ветеранів і вручають їм цінні подарунки, квіти.

Щорічно напередодні Дня Перемоги проходять зустрічі учасників бойових дій зі студентами. На цих зустрічах студентська молодь безпосередньо спілкується з учасниками війни, маючи можливість почути правдиву, болісну інформацію про історію нашої країни.

Найбільш активними у проведенні таких зустрічей є полковники Васильєв О.Г., Плотніков Н.І., Фірсанков М.М., професор Елвіанінова Н.А., доцент Шерепа В.Ф.

Такі зустрічі надзвичайно необхідні: молодь дізнається про героїзм минулих поколінь, а ветерани отримують додаткову енергію і впевненість в тому, що вони необхідні сучасному суспільству.

Щорічно, напередодні Дня Перемоги, в актовому залі Академії проходить святковий концерт, де ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова особисто вітає кожного учасника ВВВ, вручає квіти та цінні подарунки. Після цього ветеранів запрошують на святковий обід, під час якого у них є можливість поспілкуватися, поділитися спогадами. Тих, хто через хворобу не зміг бути присутнім на святковій зустрічі, удома відвідують студенти-волонтери.

В Академії постійно діє експозиція, присвячена участі співробітників ОНАЗ у Великій Вітчизняній війні. Проводяться виставки книг про війну.

Особливої уваги заслуговують матеріали музею Академії, що висвітлюють історію ОНАЗ і участь її співробітників у Великій перемозі і становленні народного господарства.

У кожному півріччі для ветеранів війни проводиться безкоштовна підписка газет.

Ветерани війни беруть активну участь у заходах, які проводить Рада ветеранів Приморського району.