Делегація Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова, у складі ректора Петра Воробієнка та проректора з наукової роботи Вадима Каптура, від імені Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації представила інтереси України на Регіональному форумі з питань розвитку Міжнародного союзу електрозв’язку (далі – Форум) та Регіональних підготовчих зборах для регіону СНД (далі – РПЗ-СНД) до Всесвітньої конференції з розвитку електрозв'язку (ВКРЕ) 2017 року.
![]() |
![]() |
Під час засідань Форуму делегацією академії було презентовано результати проектів, що виконувались ОНАЗ ім. О.С. Попова в межах двох регіональних ініціатив МСЕ, що були затверджені на ВКРЕ-14: «Створення центру із захисту дитини в онлайновому середовищі» та «Впровадження технологій та методів навчання із використанням електрозв’язку/ІКТ для розвитку людського потенціалу».
Учасники Форуму відзначили що проекти
- http://beta.perception.guide
заслуговують найвищої оцінки та можуть бути рекомендовані до впровадження у інших регіонах світу.
Так, за результатами обговорення проектів було досягнуто попередніх домовленостей щодо підтримки з боку МСЕ перекладу Мультимедійного дистанційного курсу із безпечного користування ресурсами мережі Інтернет на англійську мову.
Під час виборів голови та заступників голів РПЗ-СНД проректора з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова Каптура В.А. було обрано заступником голови РПЗ-СНД. За погодженням із Головою РПЗ-СНД, представником Киргизської Республіки, по завершенню церемонії відкриття головування РПЗ-СНД здійснювалось Вадимом Анатолійовичем.
Протягом РПЗ-СНД делегацією ОНАЗ ім. О.С. Попова було представлено такі внески:
1. Зміни до Резолюції 32 ВКРЕ «Міжнародне і регіональне співробітництво з регіональних ініціатив».
2. Зміни до Резолюції 67 ВКРЕ «Роль Сектора розвитку електрозв'язку МСЕ в захисті дитини в онлайновому середовищі».
3. Зміни до Резолюції 71 ВКРЕ «Зміцнення співпраці між державами-членами, Членами Сектора, асоційованими членами і академічними організаціями - членами Сектора розвитку електрозв'язку МСЕ, включаючи приватний сектор».
4. зміни до Резолюції 73 ВКРЕ «Центри професійної майстерності МСЕ».
5. зміни до Резолюції 81 ВКРЕ «Подальший розвиток електронних методів роботи в діяльності Сектора розвитку електрозв'язку МСЕ».
Всі перелічені внески було схвалено РПЗ-СНД та було прийнято рішення щодо підготовки на їх основі спільних пропозицій регіону на ВКРЕ-17.
Крім того, голова делегації – Воробієнко Петро Петрович представив такі внески від імені Адміністрації зв’язку України:
1. «Пропозиція по регіональних ініціативах СНД на 2018-2021 роки «Розвиток технологій та формування людського потенціалу у сфері електронної охорони здоров’я»».
2. «Пропозиція по регіональних ініціативах СНД на 2018-2021 роки «Використання електрозв’язку/ІКТ для забезпечення всеосяжної, справедливої, якісної безпечної освіти»».
3. «Пропозиція по регіональних ініціативах СНД на 2018-2021 роки «Розвиток та регулювання муніципальної телекомунікаційної інфраструктури для забезпечення відкритості, безпечності та життєдіяльності міст та населених пунктів»».
За результатами розгляду всіх пропозиції по регіональним ініціативам РПЗ-СНД прийняло рішення щодо створення спеціальної групи під керівництвом проректора з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова Вадима Каптура. Спеціальна група підготувала на основі консенсуса п’ять регіональних ініціатив:
Регіональна ініціатива 1: Розвиток електронного охорони здоров'я для забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх в будь-якому віці.
Регіональна ініціатива 2: Використання електрозв'язку / ІКТ для забезпечення всеохоплюючого, справедливого, якісного і безпечного освіти, включаючи підвищення рівня знань жінок в сфері ІКТ і електронного уряду.
Регіональна ініціатива 3: Розвиток і регулювання інфокомунікаційної інфраструктури для забезпечення відкритості, безпеки і життєздатності міст і населених пунктів.
Регіональна ініціатива 4: Моніторинг екологічного стану, наявності та раціонального використання природних ресурсів.
Регіональна ініціатива 5: Сприяння інноваціям та партнерства в сфері впровадження технологій «Інтернету речей» і їх взаємодії в мережах електрозв'язку, включаючи мережі 4G, IMT-2020 і мережі наступних поколінь, в інтересах сталого розвитку.
Додаткові матеріали:
Фото:
Учасники Форуму
Учасники РПЗ-СНД
Делегація України (ОНАЗ ім. О.С. Попова)