Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

Опис найбільш ефективної розробки

Спосіб визначення потужних морських землетрусів, які не супроводжуються цунамі

Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова

Основні характеристики, суть розробки: Розроблено спосіб визначення потужних морських землетрусів, які не супроподжуються цунами, який включає реєстрацію параметрів потужного морського землетрусу, визначення станцій мережі станцій реєстрації хвиль цунамі, на які здатна дійти ймовірна хвиля цунамі, вимірювання відстані до цих донних станцій та визначення мінімального часу надходження ймовірної хвилі цунамі на кожну з відібраних станцій.

Інформацію про результати вимірювання змін тиску стовпа морської води на мережі зазначених донних станцій реєстрації хвиль цунамі передають до центру обробки інформації. Рішення про проходження станцією хвилі цунамі приймють за даними змін в часі амплітудного спектра динаміки тиску стовпа морської води на зазначеній донній станції в частотному діапазоні.

Спосіб забезпечує підвищення надійності визначення виникнення цунамі за рахунок підвищення ефективності реєстрації та обробки інформації.

Патенто-, конкурентоспроможні результати: Наукові доробки авторського  колективу: статті: 4; охоронні документи - 2.

Порівняння із світовими аналогами: На відміну від існуючих аналогів, даний спосіб стає придатним для надійного визначення потужного морського землетрусу, який не супроводжується цунамі. Для скорочення об'ємів інформації, що передається донними станціями реєстрації цунамі, вилучаються з розрахунків станції, на які приходу ймовірної хвилі цунамі перешкоджає суходіл, та обмежується термін вимірювань донних станцій часовим проміжком розрахункового приходу ймовірної хвилі на станцію. Спосіб реалізується за допомогою пристроїв системи реєстрації цунамі в комплексі з пристроями системи реєстрації землетрусів.

Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість: У результаті застосування пропонованого способу, порівняно зі способом за найближчим аналогом, достовірність раннього визначення цунамі досягатиме 100%. Таким чином, будуть скорочені витрати на евакуацію населення при помилках раннього визначення цунамі.