Опис найбільш ефективної розробки
Використання методів імітаційного моделювання для оцінки ефективності будівництва та обслуговування телекомунікаційних мереж
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова
Основні характеристики, суть розробки: Розроблено низку нових методів та інструментів моделювання та проектування телекомунікаційних мереж наступних поколінь, що в декілька разів підвищують ефективність роботи проектувальника. Зокрема, розроблені методи було використано під час визначення рекомендованого способу побудови телекомунікаційних мереж широкосмугового доступу для всіх населених пунктів України, а також для оцінки тарифів на надання телекомунікаційних послуг.
Патенто-, конкурентоспроможні результати: Наукові доробки авторського колективу за тематикою проекту: монографії – 1; статті – 4; авторські свідоцтва – 2; внесків до Міжнародного союзу електрозв'язку — 2
Порівняння із світовими аналогами: Аналіз існуючих підходів до побудови сучасних мереж доступу дозволяє виділити велику кількість варіантів, які формуються як технологіями, так і сценаріями, а також архітектурними та топологічними рішеннями за якими можуть будуватися мережі. Вибір конкретної архітектурної моделі будівництва мережі є досить нетривіальним завданням та базується на всебічному аналізі технічних та економічних показників. Проведення такого аналізу сьогодні значно ускладнюється відсутністю чітких методик, що базуються на відтворенні процесу будівництва та/або обслуговування модельованих мереж з метою визначення опорних економічних показників.
Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість: Розроблені методи дозволять проектувальнику не тільки прийняти вірне рішення щодо підходів до реорганізації мережі, а й оцінити технічні та економічні показники такої реорганізації, а фахівцю з тарифоутворення оператора телекомунікацій встановити економічно обгрунтовані тарифи на надання телекомунікаційних послуг.
Впровадження продукції виконане у вигляді прикладного програмного забезпечення, що дозволяє автоматизувати процес роботи із розробленими моделями.