Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

Рекомендації щодо зовнішнього вигляду студентів Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова

Рекомендації
щодо зовнішнього вигляду студентів
Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова

Діловий стиль одягу, прийнятий у відповідності до сучасного ділового етикету, передбачає цілий ряд рекомендацій і обмежень.

Рекомендується:

1. Офіційний стиль костюма для викладачів, тканина якого відповідає сезону. За структурою: перехід від більш щільних тканин у холодну пору року до більш легких - у теплу пору року. За кольором: від темних, синіх, коричневих і сірих тонів в зимово-осінній період до більш світлих у весняно-літній період. За якістю: перевагу надавати натуральним, напівнатуральним або новим високотехнологічним легкодихаючим тканинам.

2. У діловому костюмі чоловіків і жінок піджак та брюки - одного або додаткового кольору (сьогодні припустимі і контрастні кольори). У діловому костюмі для жінок дозволене поєднання класичного або більш вільного крою піджака не тільки зі спідницею, але й з брюками.

3. Сорочка або блуза - білі, світлі або пастельних тонів, можливі дрібні смужки, клітина; блузка - переважно однотонна або в дрібний малюнок, не прозора, без глибокого декольте, написів і блискучих деталей.

4. Сукня або спідниця ділового костюма жінок - помірної довжини (до середини коліна або нижче коліна); строгих, скромних ліній, без глибоких розрізів.

5. У діловому костюмі для чоловіків рекомендується краватка; для жінок - краватка, бант, шийна хустка, шарф та інше. Аксесуари - помірних тонів.

6. Светр, сорочка або блузка з коротким рукавом та інші елементи напівофіційного стилю в повсякденному одязі припустимі в навчальних та деяких інших установах.

7. Взуття та шкарпетки - темніші костюма; за кольором шкарпетки рекомендується підбирати такі, що зливаються зі взуттям або створюють перехід від кольору костюма до кольору взуття. Взуття - без великих блискучих і яскравих деталей, що підкреслює діловий стиль в одязі.

8. Колготки і панчохи в діловому одязі - за кольором також зливаються з взуттям або служать як би продовженням спідниці; тілесний колір - класичний, застосовується до костюма будь-якого забарвлення.

9. Прикраси - не помітні і не великі, відповідні денному діловому одягу.

10. Денний макіяж - стриманий і помірний, що відповідає природному колориту особи.


Не рекомендується:

1. Дотримуватись у робочий (навчальний) час занадто авангардних напрямів у одязі і підкресленої екстравагантності.

2. Носити прозорий, сильно облягаючий і глибоко декольтований одяг.

3. Носити сукні, блузки та сорочки яскравих забарвлень, великих малюнків і написів, що не відповідають загальноприйнятому діловому стилю.

4. Носити шорти, міні-спідниці та сукні з глибокими розрізами.

5. Носити одяг, що відкриває живіт, спину і демонструє нижню білизну.

6. Носити спортивні костюми, кросівки і тапочки (крім занять у спортивному залі).

7. Робити занадто яскравий макіяж.