Skip all go to Content
Skip all go to News
Skip all go to Navigation

Новини бібліотеки

 

Шановні викладачі та студенти ОНАЗ ім. О. С. Попова!
Бібліотека вітає Вас з початком навчального року!
Запрошуємо відвідати відкритий перегляд літератури, присвячений Дню Знань. На перегляді представлені підручники, навчально-методичні посібники та монографії, написані викладачами ОНАЗ ім. О. С. Попова. Також Ви можете ознайомитись з періодичними виданнями, які передплачує бібліотека в допомогу навчальному процесу.
Шановні першокурсники, запрошуємо Вас отримати комплект підручників і методичних посібників для навчання на 1-й семестр. До Ваших послуг - абонементи навчальної, методичної літератури, загальна читальна зала (Wi-Fi зона).

Пропонуємо скористатися пошуком літератури в електронному каталозі бібліотеки за адресою: lib.onat.edu.ua

Також для Вас працює віртуальна довідка: lib@onat.edu.ua, де Ви отримаєте відповіді на різні інформаційні запити.
Бажаємо успіхів!

Шановні студенти 2-х, 3-х, 4-х, 5-х курсів!

Для отримання в бібліотеці літератури на 2017-2018 н. р.,

Вам необхідно ліквідувати заборгованність за попередні курси.

 


Україна суверенна: від витоків - до сьогодення!

День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С.Попова, з 23 серпня по 04 вересня 2017 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку, присвячену 26-й річниці незалежності України.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.

Відкриття Одеського представництва Почесного консульства Чорногорії в Україні
в ОНАЗ ім. О.С. Попова
Мне одного рожденья мало,
Расти бы мне из двух корней...
Жаль, Черногория не стала
Второю родиной моей.
В. Высоцкий 1974 г.
 25 червня в ОНАЗ ім. О.С. Попова  відбулось відкриття Одеського представництва Почесного консульства Чорногорії в Україні. Співробітники бібліотеки організували тематичну виставку, на якій було висвітлено основні історичні, географічні дані, етнічний склад населення, адміністративний, державно-політичний устрій, транспорт і зв'язок, розвиток культури, туризму, спорту Чорногорії.  

18 травня: День пам'яті геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
В загальній читальній залі бібілотеки з 18 по 26 травня організовано книжкову виставку, на якій розміщено статті з журналів «Віче», газет «Урядовий кур’єр», «Голос України», книги та інші матеріали, присвячені цій темі.

17 травня 2017 року в бібліотеці проводиться відкритий перегляд літератури, присвячений "Всесвітньому дню електрозв'язку та інформаційного суспільства". Цей день став професійним святом всіх системних адміністраторів, програмістів, редакторів інтернет-видань, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, а також всіх тих, хто працює в сфері інформаційних технологій.

На перегляді була представлена література по телекомунікаціям, інфокомунікаціям, інформаційним мережам і системам та інформаційному суспільству. Також було презентовано наукове видання  IEEE-IEEE (ukraine section) Modern Problems of Radio Engineering, Telecommunications and Computer Sciense. TCSET’2016 – proceeding of the XIIIts International Conference, яке індексується в БД Scopus. Особлива увага була приділена науковим та учбовим розробкам вчених ОНАЗ ім. О.С. Попова.


16 травня 2017 року Україна вшанувала пам'ять великого Українського історика, письменника, публіциста, етнографа і фольклориста М.І. Костомарова. До 200-ліття з дня народження великого українця працівники бібліотеки ОНАЗ ім. О.С. Попова провели бібліографічний огляд та книжкову виставку, які освітлювали віхи життя та творчості видатного українця.


Вітаємо з Днем Перемоги !
«Долгожданная нами Победа-Весна» (авт. Виктор Аугустыняк)
Ее ждал утомленный войною народ.
В нее верили все и дождались.
И настал сорок пятый победный год.
Ведь не зря за нее умирали, сражались.
Пережили потери, наступил поворот,
Отодвинув подальше заботы и беды.
Отстоял наш народ, заслужил наш народ,
Чтоб весной к нам пришел день Победы.
Просветлели глаза, разогнулась спина.
Постепенно исчезли и боль, и усталость.
Долгожданная нами ПОБЕДА-ВЕСНА
       По Великой стране разливалась.
Запрошуємо усіх бажаючих до загальної читальної зали відвідати відкритий перегляд літератури
«Подвиг, вошедший в века», організований до цього свята.

Традиційно, кожного року 22 квітня вся планета святкує Міжнародний день Землі. Цей день вважається символічним оберігом нашого спільного дому, нашої планети. День Землі в Україні стали відзначати у 1992 році, як день захисту природного середовища та день заходів, щодо залучення населення до подолання екологічних проблем.
Вітаємо всіх із цим святом та закликаємо людей плекати нашу Землю та бути відповідальними, бо це земля наших дітей! Запрошуємо усіх бажаючих до загальної читальної зали відвідати відкритий перегляд літератури, організований до цього свята.

28 березня 2017 року бібліотека проводить відкритий перегляд літератури, присвячений VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка та управління в умовах побудови інформаційного суспільства». На перегляді представлені монографії, підручники, навчальні посібники, фахові періодичні видання: «Наукові праці ОНАЗ ім. О.С. Попова», «Економіка та держава», «Актуальні проблеми економіки», «Економіст», «Економіка України», «Фінанси України» та ін.

Запрошуємо учасників конференції, наукових працівників та студентів академії відвідати відкритий перегляд літератури, який проводиться біля ауд. № 223 з 11.00 до 14.30.


Всесвітній День поезії в академії «Души прекрасные порывы»
Як багато прекрасних віршів і текстів пісень, написаних великими поетами, зберігаються в нашій пам'яті протягом усього життя! І правда, поезія – це велика сила, яка служить для людей способом вираження почуттів, переживань і захоплень.
22 березня працівники бібліотеки спільно зі студентами академії відзначили Всесвітній День поезії «Души прекрасные порывы».

Детально


З 13 по 22 березня 2017 року в читальній залі наукових працівників ОНАЗ ім. О. С. Попова проходить інформаційний захід «День кафедри менеджменту та маркетингу». Викладачі кафедри мають змогу ознайомитись з наявною фаховою навчальною літературою, фаховими періодичними виданнями, статтями з періодичних видань, картотекою книгозабезпечення навчальних дисциплін кафедри та ін.

Детально


20 лютого в Україні відзначають особливий пам’ятний день - День Героїв Небесної Сотні. В цей день віддають шану людській, громадянській і національній відвазі та самовідданості, силі духу і стійкості громадян. Завдяки Героям, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, змінено хід історії нашої держави.

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С. Попова в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку, присвячену цій трагічній даті.
 

 


14 лютого - Міжнародний день дарування книг!
У цей день люди на цілком добровільній основі дарують книги дітям, знайомим і рідним, жертвують свої книги бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням тощо; розповідають про це на своїх сайтах, блогах, соціальних мережах і надихають на це інших.
До цього дня бібліотека Одеської національної академії зв'язку ім. О. С. Попова розпочинає акцію «Подаруй бібліотеці книгу». В рамках акції бібліотека приймає книги (або електронні версії книг) від викладачів, студентів, випускників академії, бібліотек, видавничих організацій, які бажають взяти участь у цій благородній справі.

Детально


13 лютого – Всесвітній День Радіо

Всесвітній День Радіо почали відзначати в 2012 році. А рішення про його проведення ЮНЕСКО прийняла в 2011. Дату святкування обрано не випадково – саме 13 лютого 1946 р. вперше вийшло в ефір «Радіо ООН». Станція розташовувалася в штаб-квартирі Організації об’єднаних націй.  Це свято служить зміцненню співпраці між усіма, хто має відношення до радіо, — будь то великі мовні компанії або одинаки-аматори. ЮНЕСКО закликає всі країни брати активну участь у Всесвітньому дні радіо.

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С. Попова, з 10 по 15 лютого 2017 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку, присвячену цій даті.


«Король Космосу» - С.П. Корольов (1907-1966)
«То, что казалось несбыточным на протяжении веков, что еще вчера было лишь дерзновенной мечтой, сегодня становится реальной задачей, а завтра – свершением!»
  С.П. Королев
24 січня 2017 року в загальній читальній залі було проведено вечір-лекцію, присвячену 110 – річчю від дня народження Сергія Павловича Корольова – українського радянського вченого в галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора перших штучних супутників Землі і космічних кораблів, основоположника практичної космонавтики, академіка АН СРСР.

З 20 по 24 січня 2017 року в загальній читальній залі бібліотеки проходить тематична виставка
«День соборності України: в єдності дій та соборності душ», присвячена до дня Соборності України.
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та поповнити свої знання щодо подій підписання Акту Соборності України.


10 січня 2017 р. виповнилось 420 років від дня народження П.С. Могили (1597-1647), українського політичного, церковного, освітнього діяча, богослова, проповідника, літератора, архімандрита Києво-Печерського монастиря, митрополита Київського, Галицького і всієї Русі.

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С. Попова, з 10 по 20 січня 2017 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку, яка розкриває біографічні дані та життєвий шлях цього відданого та невтомного борця за торжество православ’я в складних історичних обставинах в Україні та Білорусії в XVII ст.

Запрошуємо усіх бажаючих!


21 листопада – День гідності і свободи!

Україна – територія гідності і свободи. Свобода як політична і суспільна реальність об’єднує громадян України незалежно від поглядів і переконань. Той факт, що в країні панує справжня воля для думки, позиції, вибору та ініціативи, є незаперечним. Найважливіше, що суспільство здобуло право на зміни, яке маємо сприймати не як дарунок, а як обов’язок діяти, змагатись і працювати для гідного життя.

З 21 по 26 листопада 2016 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку, присвячену цій даті. На виставці представлені статті із періодичних видань Віче, Світогляд, Слово і час, Український історичний журнал, ілюстрації та книги.

Запрошуємо усіх бажаючих!


Вітаємо з Днем працівників радіо, телебачення та зв'язку України!

16 листопада співробітниками бібліотеки ОНАЗ ім. О.С. Попова проводиться відкритий перегляд літератури, на якому відображено усі досягнення в галузі телекомунікацій, інформаційних технологій, телебачення і радіо, стрімкий зріст електронних засобів масової інформації та зв’язку. Адже без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських та світових стандартів демократії.


Круглий стіл в Академії зв’язку до Дня українського козацтва!

19 жовтня 2016 року в ОНАЗ ім. О.С. Попова співробітниками бібліотеки спільно з кафедрою політології, соціології та соціальних комунікацій було проведено круглий стіл, присвячений І. Мазепі.

21 жовтня 2016 року в заг. чит. залі співробітниками бібліотеки було проведено вечір-лекцію з цієї ж тематики зі студентами ІІІ курсу ІК.

Детально

 


Шановні викладачі та студенти ОНАЗ ім. О. С. Попова!
Бібліотека вітає Вас з початком навчального року!

Шановні першокурсники, запрошуємо Вас отримати комплект підручників і методичних посібників для навчання на 1-й семестр. До Ваших послуг - абонементи навчальної, методичної літератури, загальна читальна зала (Wi-Fi зона).

Пропонуємо скористатися пошуком літератури в електронному каталозі бібліотеки за адресою: lib.onat.edu.ua

Також для Вас працює віртуальна довідка: lib@onat.edu.ua, де Ви отримаєте відповіді на різні інформаційні запити.

Повнотекстові методичні та навчальні посібники викладачів ОНАЗ ім. А. С. Попова розміщені на сайті: metod.onat.edu.ua
 
Бажаємо успіхів!

Шановні студенти 2-х, 3-х, 4-х, 5-х курсів!

Для отримання в бібліотеці літератури на 2016-2017 н. р.,

Вам необхідно ліквідувати заборгованність за попередні курси.


Зверніть увагу!

С 15 января 2014 года библиотеке Академии предоставлен полный бесплатный доступ к Polpred.com. Обзор средств массовой информации без каких-либо ограничений на скачивание до 15.10.2018 р. Polpred.com Обзор СМИ.

Архив важных публикаций. В рубрикаторе поиска: 53 отрасли / 600 источников / 9 федеральных округов РФ / 235 стран и территорий / главные материалы / статьи и интервью 12000 первых лиц. Ежедневно тысяча новостей, полный текст на русском языке. Миллионы сюжетов информагентств и деловой прессы за 15 лет.

Доступ к Polpred.com открыт со всех компьютеров сети академии.


 
Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С. Попова

9 жовтня в системі ООН відзначається Всесвітній день пошти. Сучасна пошта – це праця в секторі логістики, електронної комерції, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі, прямої поштової розсилки.

 Бібліотека ОНАЗ ім. О.С. Попова відзначила це свято відкритим переглядом літератури «Всесвітній день пошти. Від гінця до інтернету». На перегляді були представлені монографії, підручники, навчальні посібники, збірники законодавчих та нормативних документів сфери надання послуг поштового зв’язку, книги та журнальні статті по історії української пошти, сучасним напрямкам поштової справи, процесу реформування поштового зв’язку, розвитку гібридної пошти та інформаційних технологій.


Речник української національної ідеї

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С. Попова, з 28 вересня по 10 жовтня 2016 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано тематичну виставку до 150-річчя з дня народження М.С. Грушевського.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку

та переглянути віртуальну виставку Детальніше


18 травня - Міжнародний День музеїв

Музей – це храм, в якому дбайливо збираються і зберігаються пам'ятки матеріальної і духовної культури, створені на різних історичних етапах розвитку суспільства. Безцінні колекції живопису, предметів інтер'єру та побуту, скульптури, зборів монет, книг, пам'яток природної історії – це багатовікове надбання, цінність якого тільки зростатиме з року в рік, і багатство, яке належить всьому людству.

До Міжнародного Дня музеїв у читальному залі бібліотеки було організовано відкритий перегляд літератури «Музеї світу», на якому були представлені альбоми світової культури: Лувр, Паризький музей Д'орсе, Національна галерея в Лондоні, Дрезденська картинна галерея, Художні музеї Венеції, Одеський музей західного та східного мистецтва, Одеський художній музей, Ермітаж, Третьяковська галерея та ін.

Круглий стіл в Академії зв’язку з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Яковича Франка!

20 квітня 2016 року в ОНАЗ ім. О.С. Попова з метою вшанування пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, відзначили пам'ятні дати - 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка.

Детально

 «УЧАСТЬ ВИПУСКНИКІВ ОНАЗ У РОЗРОБЦІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ СУПУТНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ»
 
12 квітня– День працівників ракетно-космічної галузі України
Відзначення свята для студентів академії 12 квітня о 13:15 в ауд. 223 відбудеться лекція-бесіда.
Лектор–професор академії, академік Міжнародної Академії Інформатизації - Банкет В. Л.
Доповідь супроводжується демонстрацією фотографій і документів з архіву докдадчика
►Розробка апаратури прийому сигналів метеосупутника «Метеор»
►Розробка Концепції розвитку супутникового зв'язку України
►Робота на міжнародній конференції WRC-97 по виділенню частотно-орбітального ресурсу України
►Підготовка фахівців КБ «Південне» для проекту «Морський старт»
Демонстрація книжкової виставки по темі заходу з фондів бібліотеки.
 

5 квітня 2016 року бібліотека проводить відкритий перегляд літератури, присвячений V Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка та управління в умовах побудови інформаційного суспільства».
На перегляді представлені монографії, підручники, навчальні посібники, фахові періодичні видання: «Наукові праці ОНАЗ ім. О.С. Попова», «Цифрові технології», «Економіка та держава», «Известия вузов «Радиоэлектроника», «Економіка України» та інші.
Запрошуємо учасників конференції, наукових працівників та студентів академії відвідати відкритий перегляд літератури, який проводиться біля ауд. № 223 з 11.00 до 14.30.

«Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій нам душі окриля…» В. Симоненко
18 березня 2016 р. в ОНАЗ ім. О.С. Попова було проведено літературний вечір «Душа українського народу». Гостями заходу були доцент факультету ВМС України НУ «Одеська морська академія» Василь Іванович Дяченко та студентка 5 курсу РС ф-ту Анна Артеменко-Діденко. Присутні на вечорі студенти – соціологи та рекламісти І та ІІ курсів, викладачі та співробітники бібліотеки мали змогу розширити знання про життєвий шлях Великого Кобзаря – від кріпака до академіка, насолодитись поезією Тараса Шевченка у виконанні шановних гостей. Бібліотекар 1 кат. Сокотуха Т.С. виконала пісні «Тополя», «Реве та стогне Дніпр широкий».
 По темі заходу було організовано книжкову виставку та проведено бібліографічний огляд ювілейних видань, присвячених 200-літтю від дня народження великого поета.

 

16 березня 2016 року в кімнаті наукових працівників було проведено лекцію, присвячену російському фізику, електротехніку, винахіднику, професору, почесному інженеру-електрику, винахіднику радіо – О. С. Попову (1859-1905). По темі лекції було організовано книжкову виставку і проведено бібліографічний огляд. Головний бібліограф – Медведик Г.М. розповіла про життя та наукову діяльність видатного вченого. На лекції були присутні студенти 3-го курсу ІКК, викладачі та співробітники бібліотеки.


 

«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає!»

Співробітники бібліотеки та студенти 3-го курсу факультету ІК в загальній читальній залі провели літературно-музичний вечір «Вічний живий голос», який супроводжувався відеопрезентацією та декламацією студентами її поетичних творів та пісень, пронизаних легким сумом, присутнім у ліричній поезії, глибокою любов’ю до рідної землі, неньки України. На заході була представлена книжково-ілюстративна виставка «На крилах пісень».

Детально


День памяті героїв Небесної сотні

Два роки тому українці перегорнули чергову сторінку історії власної держави й на чистому аркуші написали епіграф: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!». Цей уривок із поеми Т.Г. Шевченка «Кавказ» на барикадах Майдану читав Сергій Нігоян – вірменин, який одним із перших відкрив жертвенний рахунок героїв Небесної сотні…
20 лютого в бібліотеці було організовано книжкову виставку, присвячену цій трагічній даті. На виставці були представлені статті із періодичних видань, іллюстрації та книга: Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова, К. Гладка [та ін.] ; уклад. О. Трибушна, І. Соломко. - Харків : Фоліо, 2015. - 206 с. : іл. - Укр. та рос. мовами.

 


«На таких тримаються небо і світ»

25 січня 2016 року в кімнаті наукових працівників був проведений вечір-лекція, присвячений 110 – річчю від дня народження Олега Костянтиновича Антонова – видатного авіаконструктора, члена – кореспондента АН УРСР, доктора технічних  наук, професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, Генерального конструктора дослідно-конструкторського бюро та ін.

В підготовці та проведенні заходу приймали участь співробітники бібліотеки та студент 3-го курсу ІК Олександр Демченко. На заході були присутні студенти 1 курсу факультету ІК. 

Детально


Зоряна геометрія Лобачевського Н.І.

(20.11.1792 – 12.02.1856)

20 листопада 2015 р. у загальній читальній залі співробітниками бібліотеки був проведений вечір - лекція, присвячений Миколі Івановичу Лобачевському - великому математику, одному з творців неєвклідової геометрії, діячеві університетської та народної освіти. По темі вечора – лекції була організована виставка. Співробітник інформаційно-бібліографічного відділу ознайомила студентів з навчальними посібниками і науковими публікаціями викладачів каф. вищої математики за останні 10 років. На заході були присутні студенти І та ІІ курсу факультету ІК та співробітники бібліотеки.

Детально14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.
9 жовтня 2015 року співробітниками бібліотеки було проведено літературно-музичний вечір «День українського козацтва – свято звитяги й українського лицарства. Гетьманство Богдана Хмельницького», присвячений цій даті.
Вечір супроводжувався відеопрезентацією «Запорозька Січ. Гетьман Богдан Хмельницький», та музичним супроводом українського рок-гурту «Кому Вниз». На заході була представлена книжково-ілюстрована виставка.

Детально


До ювілею академії 25 вересня 2015 року бібліотекою було проведено відкритий перегляд літератури на тему:
«ОНАЗ ім. О.С. Попова – 95 років. Зв'язок – нервова система суспільства».
На перегляді були представлені  монографії, підручники, навчальні посібники провідних вчених та викладачів академії за останні 10 років, які відображають нові досягнення та розробки в області інфокомунікацій, поштового зв’язку, радіозв’язку, економіки зв’язку та ін.
 

 


Міжнародному союзу електрозв’язку (МСЕ) – 150 років

23 вересня бібліотека ОНАЗ ім. О.С. Попова проводить відкритий перегляд літератури, присвячений «Регіональному семінару по питанням організаційного та технічного розвитку електрозв’язку / ІКТ в країнах СНД».

На перегляді представлені періодичні видання «Электросвязь», «Вестник связи», Мобильные системы», «Цифровые технологии», «ITU News», присвячені питанням еволюції МСЕ (від телеграфних мереж до цифрового майбутнього), стандартам і рекомендаціям МСЕ, запобіганню кіберзлочинності та захисту дітей в мережі Інтернет, створення потенціалу для розвитку електрозв’язку та ін.

Запрошуємо учасників семінару, наукових працівників та студентів академії відвідати відкритий перегляд літератури,

який проводиться біля ауд. № 223 з 10.00 до 14.30.

 

 
Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С.Попова,
запрошуємо Вас до загальної читальної зали на відкриту експозицію "Есть город, который я вижу во сне…", присвячену Дню міста Одеси та «Знаменитые одесситы – юбиляры 2015 года»,  присвячений видатним одеситам: М. Алігер (1915-1992)-поетесі, перекладачу; С. Чорному (1880-1932) - поету, прозаїку; Л. Утьосову (1895-1982) - співаку, кіноактору; Ю. Липі (1900-1944) - письменнику, поету, громадському діячу.
На експозиції представлені книги,  газетно-журнальні статті, вірші, афоризми, ілюстрації.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.


 

Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С.Попова, з 21 по 31 серпня 2015 року в загальному читальному залі бібліотеки проходить тематична виставка, присвячена 24-й річниці незалежності України.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.


Шановні викладачі!

Бібліотека ОНАЗ ім. О.С. Попова пропонує Вам посібники в рамках проекту TEMPUS «Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти – TRUST», які є результатом співпраці європейських і українських експертів із забезпечення якості освіти

   

В читальній залі наукових працівників ОНАЗ ім. О. С. Попова з 28 травня  по 6 червня 2015 року проходив "День інформації" кафедри Мереж зв’язку на якому викладачі ознайомились з ЕК  та електронною картотекою статей бібліотеки, з «Анотаціями наукових праць працівників ОНАЗ ім. О.С. Попова» на сайті бібліотеки, наявною фаховою навчальною літературою, статтями з періодичних видань, картотекою книгозабезпечення навчальних дисциплін кафедри Мереж зв’язку. Також обговорені проблеми книгозабезпечення кафедри та зроблені замовлення на придбання необхідної літератури та періодичних видань.

Детально


15 травня 2015 року в бібліотеці було проведено відкритий перегляд літератури, присвячений "Всесвітньому дню електрозв'язку та інформаційного суспільства". Цей день став професійним святом всіх системних адміністраторів, програмістів, редакторів інтернет-видань, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, а також всіх тих, хто працює в сфері інформаційних технологій.

На перегляді була представлена література по телекомунікаціям, інфокомунікаціям, інформаційним мережам і системам та інформаційному суспільству. Особлива увага була приділена науковим та учбовим розробкам вчених ОНАЗ ім. О.С. Попова.

 


Шановні студенти та співробітники ОНАЗ ім. О.С.Попова, запрошуємо Вас до загальної читальної зали на відкриту експозицію "Подвиг, вошедший в века", присвячену Дню Перемоги.
На експозиції представлені книги, альбоми, газетно-журнальні статті, вірші про боротьбу нашого народу проти фашизму.
Святий обов'язок - донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоб ніколи не перервався зв'язок поколінь.
 
Шануємо, пам'ятаємо героїв Великої Вітчизняної війни.

З 6 по 11 квітня 2015 року в загальній читальній залі бібліотеки організовано книжкову виставку "Непобежденная Одесса", присвячену 71 - річниці визволення міста-героя Одеси від німецько-фашистських загарбників. На виставці були представлені видання, що віддзеркалюють події з історії Одеси часів Великої Вітчизняної війни.


Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.


21 березня 2015 року в головному читальному залі бібліотеки проводиться книжкова виставка, присвячена Всесвітньому дню поезії — святу, яке встановлено в 1999 році ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року в Парижі. «Поезія, — йдеться у рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».

 Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. З давніх-давен людина використовувала дар Божий — мову — для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекраснішого почуття — любові до Батьківщини, до рідної матері, коханої людини, дітей…..
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід та виставку.


19 березня 2015 року о 9-45, в загальній читальній залі бібліотеки проходитиме літературний вечір "Страшні слова, коли вони мовчать..." до 85-річчя з дня народження Ліни Василівни Костенко, української письменниці, поетеси.
Також з 17 по 23 березня 2015 року проходитиме книжкова виставка, присвячена цій даті.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід та виставку.


14 листопада в бібліотеці було проведено відкритий перегляд літератури «Зв'язок: від азбуки морзе, до ери комп’ютерів», присвячений  Дню працівників радіо, телебачення і зв'язку. На перегляді було представлено літературу від 1900-тих років до сьогодення. Як відомо, свято започатковано 1994 року згідно указу президента № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.Саме 16 листопада 1924 року у Харкові в ефір вийшла перша в Україні радіопрограма. Відтоді журналісти та працівники сфери радіо відзначали цей день як професійне свято. Нині ж до них долучилися телевізійники, представники інтернет-ЗМІ та зв'язківці.


22 жовтня 2014 року в бібліотеці ОНАЗ ім. О.С.Попова пройшла творча зустріч колективу бібліотеки з поетом, зав. лаб. каф. Управління проектами та системного аналізу Віктором Йосиповичем Аугустиняком.

 

 

Детально


 
 

В читалій залі наукових працівників ОНАЗ ім. О. С. Попова з 15 по 24 жовтня 2014 року проходив "День інформації" кафедри Комутаційних систем на якому викладачі ознайомились з ЕК  та електронною картотекою статей бібліотеки, наявною фаховою навчальною літературою, статтями з періодичних видань, картотекою книгозабезпечення навчальних дисциплін кафедри Комутаційних систем.

       

До 245-річчя від дня народження І.П. Котляревського
 
18 вересня 2014 року бібліотекою було проведено літературний вечір "І огник, ним засвічений, не згас", присвяченний 245-річчю від дня народження І.П. Котляревського - українського письменника, поета, драматурга, зачинателя сучасної української літератури, дипломата, громадського діяча.
В підготовці та проведенні заходу приймали участь співробітники бібліотеки та студентка 3-го курсу ІК Антоніна Колонтир. На заході були присутні студенти 1-го курсу ННІ Економіки та менеджменту та викладачі каф. філософії та історії України, канд. пед. наук, доц. Шиліна Н.Є. та канд. філос. наук, доц. Ворніков В.І.

В читалій залі наукових працівників ОНАЗ ім. О. С. Попова з 12 по 16 травня 2014 року проходив "День інформації" кафедри ВОЛЗ на якому викладачі ознайомились з ЕК  та електронною картотекою статей бібліотеки, наявною фаховою навчальною літературою, статтями з періодичних видань, картотекою книгозабезпечення навчальних дисциплін кафедри ВОЛЗ. Також обговорені проблеми книгозабезпечення кафедри та зроблені замовлення на придбання необхідної літератури та перідичних видань.

         Детально


 

7 травня в 209 ауд., бібліотека проводить книжкову виставку літератури "Подвиг, вошедший в века",  присвячену Дню Перемоги. Вшануймо ветеранів!
Адже книги про війну - це теж пам'ятник героям війни, відомим і невідомим її солдатам...
 
Запрошуємо усіх бажаючих!

14 квітня 2014 р. співробітником бібліотеки Сокотухою Т. С. було проведено виїзну екскурсію

для студентів 1 курсу – соціологи  ННІ проблем інформаційного суспільства.

Програма ексурсії:

1. До 70-річчя визволення Одесси від фашистських загарбників - відвідання меморіалу 39-ї стаціонарної берегової батареї  та покладання квітів до пам’ятника морським артилеристам  на 8-й станції В. Фонтану.

2. Відвідання церкви Св. Марії Магдалини, заснованої графинею Едлінг (уродженою Стурдза), по вул. Червоні Зорі 4/6-9-та станція В. Фонтану.

3. Відвідання будинку – дачі С.І. Раллі - голови правління Одеського облікового банку, члена Одеського товариства допомоги бідним, почесного мирового судді, голови і члена  ради Одеського грецького благодійного товариства, що знаходиться на вул. Літературній, 16 – 9-та станція В. Фонтану.

Детальніше...


8-11 квітня в читальній залі бібліотеки проводиться книжкова виставка літератури "Нескорена Одеса",

присвячена 70-річчю визволення Одеси від фашистських загарбників.

Запрошуємо усіх бажаючих.

 


До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

     4 березня 2014 року в читальній залі бібліотеки було проведено літературний вечір "Поборник св'ятої волі", присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка - українського поета,письменника, художника, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа. В підготовці та проведені заходу приймали участь співробітники бібліотеки, викладачі каф. Філософії та історії України (канд. філос. наук Ворніков В.І. та канд. філос. наук Нерубасська А. О.) та студентка 2 курсу ІК.

 

Детальніше


4 лютого 2014 року в бібліотеці було проведено бібліографічний огляд

"История улицы Маразлиевской" з циклу "Улицы Одессы рассказывают..."